PostHeaderIcon Більшість видів меду, купленого в магазині, виявилися небезпечними!

Просмотров: 1 033

Більшість видів меду, купленого в магазині, виявилися небезпечними!

Але треба вибирати дуже ретельно цей недешевий продукт (за літр меду правлять від 80 гривень і більше). Бо мед може бути не тільки корисним та смачним а й ... отруйним! Експерти Центру незалежних споживчих експертиз «Тест» перевірили якість 5 марок меду, які придбали в торговельній мережі. Три з них не відповідали показникам безпеки...

— Через перевищення у ньому гідроксиметилфурфуролу, — говорить начальник відділу тестувань центру Ніна Кільдій. – У медові вищого ґатунку цієї речовини допускається не більш як 10 мг на один кілограм, у продукції першого сорту – до 25 мг/кг. Український мед – єдиний продукт, у якому нормується вміст гідроксиметилфурфуролу.

— Що показали результати дослідження?

— У меді «Мellis » ми виявили 30,7 мг/кг гідроксиметилфурфуролу, у «Медодарі» (вищого сорту) – 24,95 мг/кг, «Пасіці» — 92,16 мг/кг. Тобто ці меди не відповідали стандартам, у чистому вигляді їх споживати не можна. І в магазинах їх продавати не мали б. такі продукти можна використовувати хo:іба що для випічки, бо гідроксиметилфурфурол руйнується при дуже високій температурі.

— Звідки береться у медові ця речовина та чим вона небезпечна?

— При нагріванні меду більш 40 градусів Цельсія утворюється гідроксиметилфурфурол. Навіщо це роблять? Виробники знають, що наші споживачі краще купують рідкий мед, аніж закристалізований. Завше вищий попит на такий продукт. Тому, щоб запобігти процесові бродіння і щоб мед якнайдовше не кристалізувався, після збирання його відразу ж добре нагрівають. Такий мед і краще фасувати.

Дуже мало від цього користі, бо втрачаються під час нагрівання антибактеріальні властивості, поживні речовини та вітамін С. А від натурального меду там залишається тільки певний запах і смак. Це змарновані кошти.

По-друге, якщо мед сильно перегріли, починаються утворюватися та накопичуватися небезпечні речовини, як гідроксиметилфурфурол. Фактично — це є отрута. Доведено вченими, що навіть у малих дозах вона негативно впливає на печінку і пригнічує нервову систему. Гідроксиметилфурфурол вважається канцерогеном, він здатен провокувати появленню ракових пухлин. До речі, в Євросоюзі, на відміну від України, нормується вміст цієї речовини не тільки в медові, але і в іншій продукції – соках, пюре.

Недопустимо, щоб мед із завищеним вмістом гідроксиметилфурфуролу продавали в українських мережах. Якщо є показники безпеки, він повинен їм відповідати. Бо мед – і наш стратегічний продукт. Україна – один із найбільших його виробників у світі, багато експортуємо.

— На що б порадили споживачам звертати увагу, купуючи в магазині натуральний мед?

— На банці з медом мають бути два маркування: дата виготовлення, тобто розливу, та рік зберігання врожаю. Треба пам’ятати, що термін зберігання меду — два роки. Тому навіть цієї пори в торгівельній мережі можуть продавати продукт торішнього врожаю. Але тоді він має бути закристалізований — для меду це нормальний процес. Є виняток — акацієвий мед, який може бути рідким протягом 2 років. Тобто, коли мед рідкий та ще й минулорічного врожаю одночасно темного кольору, нехарактерного, наприклад, для липового чи меду різнотрав’я то це може бути лише гречаний мед. У перегрітого продукту з’являються смак горілого цукру та запах карамелі. Це все має насторожити. Найкраще буде, якщо ви відмовитися від такого меду.

Леся Ясинчук, газета «Експрес» 13-20 листопада 2014р.

Оставить комментарий

Поиск по сайту
Отзывы о нас
Пчелиный прополис
Нужно знать клиенту!

Опрос

Как Вы нашли наш сайт меда?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
СМИ о нас
https://zp.depo.ua/ukr/zp/medoviy-spas-2018-vse-pro-solodkiy-nektar-u-zaporizhzhi-20180814821412